Home » O nás » Tím Winštitút » Bratislava » Adv.Dip. of Nut. & WHM. Evka Blaho

Lektor a nutričný poradca s vlastnou konzultačnou spoločnosťou zameranou na zdravé stravovanie

Adv.Dip. of Nut. & WHM. Evka Blaho

Lektor a nutričný poradca s vlastnou konzultačnou spoločnosťou zameranou na zdravé stravovanie. Spolupracovala s klinikou zdravia Medante, O.Z. Jem Iné. Špecializuje sa na výživu žien pred a počas tehotenstva a výživu detí. Autorka a spoluautorka viacerých, aj knižných, publikácií.

Vyštudovala zdravú výživu a fytoterapiu na prestížnej škole prírodnej medicíny ACNT v Austrálii. V roku 2011 ukončila 3-ročné štúdium Clinical Nutrition & Western Herbal Medicine. Súčasťou štúdia bola ročná stáž na fakultnej klinike. “Bola to výborná príležitosť, počas ktorej som sa naučila aplikovať teoretické poznatky pod dohľadom skúsených pedagógov priamo do praxe.”

Popri štúdiu bola zamestnaná v obchodoch so zdravou výživou ako konzultantka. Náplňou jej práce boli konzultácie so zákazníkmi a poskytovanie odporúčaní v oblasti fytoterapie a stravovania. Napriek lákavým ponukám zostať v Austrálii odolala a koncom roka 2011 sa vrátila domov na Slovensko. “Liečba stravou a bylinkami je to, čo ma napĺňa, a preto som sa po návrate rozhodla šíriť ideu zdravej výživy a šťastného života práve tu, doma.” Začiatkom roka 2012 založila vlastnú konzultačnú spoločnosť zameranú na poradenstvo v oblasti zdravého stravovania.

V rokoch 2014-2017 pôsobila v Medante, klinike zdravia, ako nutričný poradca pre širokú škálu klientov s rôznymi zdravotnými problémami. V rámci svojej odbornej praxe sa zameriava na pomoc klientom pri rôznych problémoch. V súčasnosti pomáha hlavne budúcim, ako aj už tehotným mamičkám, ktoré môžu ovplyvniť zdravie svojich bábätiek ešte pred pôrodom. S rovnakou pozornosťou pristupuje aj k detským pacientom a ich zdravotným problémom (akútnym a chronickým).

Do jej pracovného portfólia patrí aj spolupráca s občianskym združením Jem iné, ktoré šíri ideu moderného stravovania a zabezpečuje zdravú stravu pre deti aj dospelých.
Súčasťou jej práce je aj publikačná a vzdelávacia činnosť vo forme workshopov, kurzov, písania článkov a odborných kníh v spolupráci s MUDr. Minárikom, PhD.

Napriek tomu, že je momentálne na materskej dovolenke, stále aktívne pracuje a prehlbuje si vedomosti hlavne v oblasti funkčnej medicíny.

Kurzy lektora

Kurzy lektora

Prihláste sa na naše kurzy

Zabezpečujeme odborné portfólio, orientáciu v oblasti poradenstva, kvalitné informácie podávané vynikajúcimi lektormi a možnosť ďalšieho vzdelávania aj počas ich praxe.

Viac o WinštitúteTermíny všetkých kurzov

Welko Team Slovakia s.r.o.
Kladnianska 46, 821 05 Bratislava
IČ 50308769
DIČ 2120267116
IČ DPH SK2120267116

info@winstitut.sk

IBAN: SK56 1100 0000 0029 4102 3297