Práve ste dočítali ďalší článok o výžive a ostali ste zmätený? Text o zaručených detoxikačných účinkoch novej kúry vás presvedčil o kúpe, ale efekt bol nulový? Nahovára vás priateľka na zázračné doplnky, a vy nemáte proti-argumenty? Experimentujete s diétami a želaný výsledok sa stále nedostavil? Trápi vás spomalený metabolizmus, ale vlastne neviete, čo je príčinou? Radi by ste zmenili svoj život a životosprávu, ale neviete kde začať? Chceli by ste cítiť konečne prílev energie, len neviete kde robíte chybu?

Stačí, ak ste na jednu otázku zodpovedali áno a zároveň ste ochotný hľadať riešenie. Presne vy ste ten správny človek, ktorý sa môže stať našim poslucháčom a nastúpiť cestu odhaľovania svojich vlastných odpovedí. Nehľadajte riešenia v zaručených spôsoboch a cudzích návodoch na život. Začnite od začiatku a definujte vlastnú jedinečnú cestu prostredníctvom správnych informácií.

Ak sa chcete stať sami sebe poradcom a následne vedieť dobre poradiť aj iným (či už rodine, priateľom… alebo možno aj klientom), investujte svoj čas a energiu do správneho vzdelania.

Hneď v prvých prednáškach vám predstavíme zaujímavé štatistiky ohľadom prepojenia najčastejších civilizačných ochorení a výživy v celosvetovom meradle, ale aj v našom malom slovenskom. Dokážeme, že výživa je najvýznamnejším faktorom v prevencii a kvalite života. Porozprávame sa o súčasných guidelinoch, z ktorých vychádzajú najmodernejšie nutričné trendy a povieme vám, kde a v ktorých zdrojoch reálne nájdete relevantné informácie.

Aby ste dokázali rozlíšiť medzi bludnými článkami, mýtami a faktami, položíme základy vašich budúcich názorov o výžive na jednoznačných vedomostiach z fyziológie výživy. Takto vás nebude môcť pomýliť najmodernejšia diéta alebo extrémny smer v spôsobe stravovania – budete vedieť jasne argumentovať, prečo to nebude fungovať. Naši skvelí lektori vám názorne predvedú a vysvetlia význam živín či už makro alebo mikro-meradle, pochopíte dôležitosť jednotlivých vitamínov a minerálov (v strave, nie doplnkoch), ich vzájomnú vyváženosť a prepojenie efektu. Pojem zrýchleného či spomaleného metabolizmu už pre vás nebude neuchopiteľný, pretože sa naučíte čo presne metabolizmus znamená, ako sa živiny v tele premieňajú na energiu a čo k tomu potrebujeme. Všetky procesy v tele a v tráviacej sústave majú svoju súslednosť, postupnosť a nádherne do seba zapadajú. Pri hormonálnej regulácii a jej napojení na metabolizmus zažijete doslova wow efekt. Tak ako mnohí vaši predchodcovia, aj vy začnete už po prvých prednáškach cielene robiť zmeny v svojej životospráve.

Keď sú základy položené, ľahšie sa chápu aj ďalšie súvislosti. Odporúčania vo výžive budeme stavať na amerických a harvardských guidelinov pre roky 2015-2020. Jedna vec je racionálna strava a druhá alternatívne výživové smery. Všetkým sa venujeme, hovoríme o benefitoch, ale aj negatívach a najmä o kritických živinách, ktoré musíme sledovať, ak niečo zo stravy cielene vynecháme.

V kurze sa naučíme čítať etikety, sledovať dôležité údaje na potravinových obaloch, chápať, čo je pre nás toxické a čo nie, ako niektoré potraviny pôsobia na náš organizmus, prečo je dobré sa vyhýbať aditívam a éčkam a kedy to nie je až taký problém. Prejdeme si základy výroby potravín a po tejto náloži skvelých informácií sa ocitneme na najzaujímavejšej pôde – akými konkrétnymi spôsobmi môžeme pôsobiť na prevenciu civilizačných ochorení.

Väčšina z vás však chce nájsť odpovede na tie svoje otázky. Výhodou živých kurzov je možnosť neustálej diskusie. U nás sú diskusie povolené a vítané. Nielen v teoretickej časti kurzu, ale najmä v praktickej.
Práve praktická časť je taká zaujímavá pre mnohých z vás. Začínate pochopením diagnostiky na prístroji InBody – spoznáte štartovaciu čiaru, na ktorej sa nachádzate. Výsledky meraní potom zakomponujete už do nutričného softvéra, ktorý máte na kurze k dispozícii. Naučíte sa metodiku zostavovania stravovacích plánov, a v softvéri, za výdatnej pomoci lektorov, si pripravíte podrobný individualizovaný jedálniček pre seba. Ten potom môže slúžiť ako základ vašej zmeny a zároveň podklad pre ďalšie zdokonaľovanie.

Po 5-ročných skúsenostiach na Slovensku a stovkách úspešných absolventov sme stále dojatí tou veľkou zmenou, ktorou každý z našich študentov prejde. Sny a očakávania, ktoré s nami na začiatku zdieľali, sa stávajú realitou. Nachádzajú cestu sebarealizácie, alebo len lepšie vedia manažovať svoju rodinu, podporiť zdravie svojich detí či vlastné. Krajší feedback pre nás neexistuje.

Autor článku

ODBORNÝ GARANT KURZOV A VEDÚCA LEKTORKA WINŠTITÚTU

RNDr. Barbara Sviežená, PhD

Barbara je spoluzakladateľkou Inštitútu a spoluautorkou komplexného kurzu výživy na báze akreditovaného kurzu v ČR. Je autorkou kurzu Výživy detí a žien počas tehotenstva a dojčenia a spolupodieľa sa na odbornom smerovaní a filozofii Winštitútu.

Absolventka katedry genetiky na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Počas postgraduálneho štúdia sa venovala problematike vplyvu karcinogénov a mutagénov na živý organizmus.

Tagy:

ONLINE - KURZ PORADCA PRE VÝŽIVU
ak plánujete pôsobiť v oblasti preventívnej výživy a poradenstva

ONLINE Kurz Poradca pre výživu je jediným komplexným vzdelávacím (mimoškolským) kurzom na Slovensku s takmer 5-ročnou tradíciou. Po ukončení kurzu je každý absolvent schopný vypracovať stravovací plán pre bežného klienta a má dostatočnú argumentačnú bázu pre jeho obhajobu.

ONLINE KURZ VÝŽIVA DETÍ A ŽIEN POČAS TEHOTENSTVA A DOJčENIA
5-Týždňový špecializovaný kurz formou on-line štúdia

… alebo výživa dieťaťa začína počatím. Informácie z kurzu môžu byť prínosné pre odborníkov aj laickú verejnosť, ktorá sa zaujíma o problematiku výživy, predovšetkým pre rodičov, ktorým záleží na zdraví a stravovaní svojich detí, alebo optimalizácii stravy počas tehotenstva.

Prihláste sa na naše kurzy

Zabezpečujeme odborné portfólio, orientáciu v oblasti poradenstva, kvalitné informácie podávané vynikajúcimi lektormi a možnosť ďalšieho vzdelávania aj počas ich praxe.

Viac o WinštitúteTermíny všetkých kurzov

Welko Team Slovakia s.r.o.
Kladnianska 46, 821 05 Bratislava
IČ 50308769
DIČ 2120267116
IČ DPH SK2120267116

info@winstitut.sk

IBAN: SK56 1100 0000 0029 4102 3297